Korduma kippuvad küsimused
Leia vastused kõigile olulisematele küsimustele:
Seansside konfidentsiaalsus, broneeringute muutmine, terapeutide kvalifikatsioon, tööandja või tervisekindlustuse hüvitised ja NeoMind Kliinikusse jõudmise juhised Tallinnas.
Kas seansi vestluste sisu jääb konfidentsiaalseks?
Jah, Neomind vaimse tervise kliinikus on konfidentsiaalsus meie teraapiasuhete üks olulisemaid põhimõtteid. Kõik, mida jagate oma terapeudiga seanssidel, jääb täielikult teie ja spetsialisti vahele. Teie teraapias osalemine ja vestluste sisu on kaitstud ning kolmandad isikud sellele ligipääsu ei saa.
Milline on NeoMind Kliiniku broneeritud aja muutmise ja tühistamise poliitika?
Kõigi Neomind kliinikus broneeritud aegade muutmiseks või tühistamiseks on vajalik vähemalt 48-tunnine etteteatamine. Kui kohtumine tühistatakse või muudetakse vähem kui 48 tundi enne kokkulepitud aega, tuleb tasuda kogu seansi maksumus. Selline tühistamispoliitika tagab, et vabanev aeg saab vajadusel anda edasi järgmisele kliendile ootejärjekorras.
Kuidas saan NeoMind Kliinikus oma kohtumise tühistada või ümber planeerida?
Kui kohtumiseni on jäänud rohkem kui 48 tundi, saate oma aja muuta või tühistada broneeringu kinnituses oleva koodi kaudu meie kodulehe broneerimissüsteemis. Kui broneerisite aja oma terapeudiga otse, teavitage teda meili teel või kirjutage aadressile info@neomind.ee. Kui kohtumine on vähem kui 48 tunni kaugusel, võtke otse ühendust oma terapeudiga. Palume arvestada, et hilised tühistamised kuuluvad täies mahus tasumisele.
Terapeut, kellega soovin töötada, on hetkel hõivatud. Mida teha?
Kui soovitud NeoMind Kliiniku terapeut on hetkel hõivatud, saatke talle e-kiri ja uurige võimalust liituda tema ootenimekirjaga.
Tavaliselt saame pakkuda vaba aega paari nädala jooksul. Terapeudi kontaktid leiate tema profiililt meie kodulehel.
Kas NeoMind Kliinikus saab teenusele tulla perearsti saatekirjaga?
NeoMind Kliinik ei ole Tervisekassa lepingupartner, mistõttu on kõik meie teenused tasulised. Soovitame uurida võimalusi vaimse tervise teenuste hüvitamiseks oma tööandja kaudu – näiteks tööandja tervisekindlustuse raames või muude hüvepakettide kaudu.
Kas NeoMind Kliiniku vaimse tervise spetsialistidel on nõutud kvalifikatsioonid?
Jah! Kõigil NeoMind Kliiniku spetsialistidel on vähemalt magistrikraad oma erialal ning nad kuuluvad vastavatesse erialaliitudesse. Lisaks töötavad nad erialase supervisiooni all ja täiustavad pidevalt oma oskusi, mis tagab kõrgeimate eetiliste ja kvalifikatsiooninõuete järgimise.
Pidev enesetäiendamine tagab, et meie spetsialistid on kursis uusimate teadusuuringute ja tõenduspõhiste lähenemistega, et pakkuda oma klientidele parimat võimalikku hoolt ja tuge.
Kas tööandja- või eratervisekindlustus katab NeoMind Kliiniku teenuseid?
Paljud tööandja- ja eratervisekindlustused korvavad NeoMind Kliiniku kliinilise psühholoogia teenuseid. Täpne hüvitamine sõltub konkreetse tööandja või kindlustuslepingu tingimustest – näiteks sellest, kas leping katab ka teiste spetsialistide, mitte ainult kliinilise psühholoogi, teenuseid.
Kuidas mõista, kas vajame paariteraapiat?
Kui olete kaalunud paariteraapiat, on just nüüd õige aeg alustada. Paariteraapia aitab lahendada suhtlemisraskusi, vähendada pingeid ja õpetada oskusi, mis toetavad tugevat ja tervet suhet.
Paljud paarid ootavad kahjuks abi otsimisega liiga kaua. Mida rohkem aega möödub viljatute tülide ja kuhjuvate pingete saatel, seda keerulisem on suhte parandamine. See ei tähenda, et muutused poleks võimalikud – vastupidi, kuid mida varem tuge otsite, seda suuremad on teie võimalused suhet päästa.
Paljud noored paarid pelgavad ekslikult, et paariteraapia vajadus enne abielu viitaks suhetes tõsistele probleemidele ja võib-olla peaks siis hoopis lahku minema. Tegelikult see nii ei ole! Suhtlemisraskused ei tähenda, et suhe ei saaks õnnelikult toimida – need viitavad lihtsalt oskustele, mida on vaja suhtes ja kommunikatsioonis lihvida. Paariteraapia keskendubki nende oskuste õpetamisele – väärtuslikele teadmistele, mis teenivad teid kogu elu.
Kas mina ja mu partner saame teraapias osaleda kui asume füüsiliselt erinevatest kohtadest?
Jah! See on üks paljudest veebiteraapia eelistest. NeoMind Kliinikus on võimalik osaleda veebiteraapias, isegi kui teie ja teie partner viibite füüsiliselt erinevates kohtades. Saadame teile enne vastuvõttu veebikohtumise lingi, mida saate jagada oma partneriga, ning terapeut viib läbi ühise videoseansi.
Kas lapse või teismelise teraapia puhul peab terve pere vastuvõtul osalema?
Neomind kliinikus soovitame lapse või teismelise teraapiasse kaasata ka pere, kuna perekondlik dünaamika mõjutab oluliselt lapse arengut ja käitumist. Pere ühine osalemine teraapias aitab luua paremaid muutusi, tugevdada peresuhteid ja toetada lapse vaimset tervist.
Siin on peamised põhjused, miks kogu pere osalemine teraapias on oluline:
1. Süsteemne lähenemine pereteraapias
Perekond toimib tervikliku süsteemina, kus ühe liikme mured ja käitumine mõjutavad kogu pere dünaamikat. Kui laps või teismeline kogeb raskusi, mõjutab see sageli ka peresuhteid. Pereteraapia aitab mõista ja tasakaalustada neid suhteid, toetades terviklikku arengut ja lahendusi.
2. Tugevam toetus ja parem üksteisemõistmine
Kui vanemad ja õed-vennad osalevad terapeutilises protsessis, suureneb nende arusaam lapse raskustest ja vajadustest. See võimaldab pereliikmetel pakkuda sihipärast tuge, kiirendades positiivseid muutusi ja tugevdades lapse emotsionaalset turvatunnet.
3. Muutuste kinnistamine koduses keskkonnas
Teraapias õpitud uued suhtlemisviisid ja strateegiad juurduvad paremini, kui kogu pere rakendab neid ühiselt igapäevaelus. Pere kaasamine teraapiasse annab kõigile pereliikmetele vajalikud tööriistad, et toetada lapse arengut ja kinnistada saavutatud edusammud koduses keskkonnas.
4. Lapse enesetunde ja turvatunde suurendamine
Kui laps näeb, et kogu pere panustab tema heaolusse, kasvab tema usaldus nii pere kui terapeutilise protsessi vastu. Laps mõistab, et tema raskused ei ole ainult tema enda kanda, vaid kogu pere on valmis koostöös lahendusi leidma.
Kokkuvõttes annab pere osalemine teraapias võimaluse sügavamaks ja tõhusamaks muutuseks, luues lapsele toetava ja turvalise keskkonna, kus tal on võimalus areneda ja kasvada.
Kuidas tulla NeoMind Kliinikusse?
Ühistranspordiga:
NeoMind Kliinik asub mugavalt Tallinnas ja on lihtsalt ligipääsetav ühistranspordiga. Lähimad peatused on Valukoja, Lõõtsa, Dvigatel ja Kaubajaama. Soovitame valida sobivaima bussi või trammiühenduse kasutades Transpordiameti reisiplaneerijat. Tänu heale ühendusele on NeoMind Kliinikusse jõudmine lihtne ja kiire erinevatest Tallinna piirkondadest.
Autoga:
Autoga tulles on kõige mugavam sõita mööda Suur-Sõjamäe teed ja keerata parklasse „Punase vihmavarjuga tüdruku” maja eest. Neomind kliinik asub Tervisemaja 2 hoones ning lähimad parkimisalad on D-parkla ja B-parkla. Parkimine toimub EP90 tsoonis, kus kellaga märgistatult on 2 tundi tasuta parkimist.
Eriti mugav on kasutada D-parklat, mille kaks esimest rida on mõeldud spetsiaalselt Tervisemaja 2 külalistele – tasuta parkimise kasutamiseks registreeri oma auto parkimiskioskis, mis asub Tervisemaja 2 fuajees, peasissekäigu kõrval paremal pool seinal.